Adopcja to piękny dar

Mam na imię Krystyna, mam 34 lata, od 13 lat jestem mężatką. Mój mąż jest wspaniałym człowiekiem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, choć do pełni szczęścia brak nam dzieci.

Parę miesięcy po ślubie znalazłam się w szpitalu w bardzo ciężkim stanie: ciąża pozamaciczna, operacja i wielki ból po stracie dziecka.

Po tym przeżyciu rozpoczęła się walka o cud życia. I tak co miesiąc: ból, łzy, rozczarowanie i wielki smutek, że nie mogę stać się matką, że nie mogę dać ukochanemu mężowi dziecka.

Mąż wspierał mnie w tym wielkim utrapieniu. Odwiedziliśmy wielu lekarzy, były badania, zabiegi – niestety wszystko bezskutecznie. Pielgrzymowaliśmy do wielu sanktuariów i świętych miejsc, napisałam wiele listów i próśb do różnych zgromadzeń zakonnych o modlitewne wsparcie, ale Bóg postanowił inaczej.

Z pomocą Bożą nieśliśmy nasz jakże ciężki krzyż, ale on pomógł nam w zrozumieniu tego, czym jest dar życia udzielony małżonkom przez Boga.

Dość długo trwała ta nasza walka o własne dziecko, ale przyszedł czas, że nasze cierpienie oddaliśmy Bogu.

On czuwał nad nami i obdarzył nas wielką łaską – a mianowicie chęcią przyjęcia dziecka, którego z różnych przyczyn nie mogą wychować biologiczni rodzice. Powoli rodziła się w nas myśl o adopcji i tak, krok po kroku, szliśmy w tym kierunku: ukończyliśmy kurs adopcyjny i już od ponad roku jesteśmy oczekującymi na dziecko.

Nasza decyzja o adopcji nie była prosta, wymagała od nas wielu sił i wiele odwagi. Był wielki strach przed niewiadomą: czy damy radę, czy sprostamy obowiązkom, czy będziemy dobrymi rodzicami… Zrozumiałam jednak, jak bardzo pragnę tego dziecka, jak tęsknię do niego.

Wielką rolę w przemianie mojego serca miała Matka Boska Fatimska, gdyż wszystkie ważne sprawy adopcyjne miały miejsce 13. dnia danego miesiąca.

Wierzę, że Maryja wraz z Jezusem jest z nami i że nam pomaga. Przychodzą na myśl słowa Pana Jezusa:

„I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje”.

I to jest naszym zadaniem.

Krystyna

O wiele więcej znajdziesz w naszym sklepie!

dialogi-awers_550x781792-122-uczen-jezusa-rozmawia-z-rabinemZ002-komplet-a-lenczewska-slowo-pouczenia-swiadectwo