Młodzież Zobacz

Dajcie sobie szansę!

Gru 30, 2019 Świadectwo

Sześć lat temu poznałam swojego męża. Mieliśmy skończone 18 lat i wkraczaliśmy w dorosłe życie – pełni nadziei i bardzo zakochani w sobie. Już na początku swej znajomości zdecydowaliśmy poczekać ze współżyciem do ślubu.

Nie wiedziałam, skąd nam przyszło do głowy to postanowienie – w tamtym okresie naszego życia o czystości przedmałżeńskiej wiedzieliśmy niewiele, a w naszym środowisku panowało przekonanie, że odkładanie współżycia świadczy o zacofaniu.

Dwa miesiące po podjęciu tej decyzji uczestniczyliśmy w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Teraz wiem, że to Matka Boża chciała, żebyśmy podjęli decyzję o wytrwaniu w czystości przedmałżeńskiej, a później pomogła nam zrealizować to postanowienie.

A muszę przyznać, że nie było łatwo, często pojawiały się pokusy. Czasami myślałam, że może jestem „nienormalna” – wszystkie koleżanki miały swój „pierwszy raz” dawno za sobą, a ja czekałam z tym do ślubu.

Miałam wątpliwości, czy czystość przedmałżeńska ma sens, ale im bardziej poznawałam jej zalety i uświadamiałam sobie, że dzięki temu mogę być bliżej Jezusa, tym większą miałam motywację do tego, żeby w niej wytrwać.

Kilka dni przed ślubem mój ukochany powiedział mi, że bardzo się cieszy z tego, iż wytrwaliśmy w swoim postanowieniu i że gdyby mógł cofnąć czas, podjąłby taką samą decyzję. Te słowa sprawiły mi wiele radości; wiedziałam, że nasze małżeństwo zbudujemy na prawdziwej, czystej miłości.

Od kilku miesięcy jesteśmy szczęśliwym małżeństwem. Wybierając czystość, zdobyliśmy nie tylko spokój sumienia, wynikający z tego, że nie popełniliśmy grzechu, ale także zaoszczędziliśmy sobie wielu przykrości. Nie zawiedliśmy też swych najbliższych: Pana Jezusa i Najświętszej Matki.

Nie potrafię wyrazić słowami tego wszystkiego, co daje czystość przedmałżeńska, ale wszystkim ją polecam. Naprawdę warto poczekać, a owoce tego postanowienia będziecie zbierać jeszcze przed ślubem. Dajcie sobie szansę i zaufajcie Bogu – z Nim wszystko Wam się uda!

B.L.

Podobne treści znajdziesz w naszym sklepie:

Twoje życie. Nowe rozmowy z dziewczyną o życiu, rodzinie, małżeństwie, płciowości, miłościDroga Czystej Miłości