Amen – Lednica 2000

Już 4 czerwca zapraszamy na XX Spotkanie Młodych LEDNICA 2000! W tym roku odbędzie się ono pod hasłem „Amen”, będąc tym samym zwieńczeniem wielkiego, trzyletniego Triduum Lednickiego: „W Imię Ojca”, „W Imię Syna” i  „W Imię Ducha Świętego”. Wybierzmy Chrystusa i zawołajmy radośnie: Amen. Niech tak się stanie!

CZYM JEST LEDNICA?

Lednica to wybór Chrystusa, pojednanie z Bogiem, uczestnictwo w Eucharystii, adoracja i modlitwa. To zabawa poprzez wspólny taniec i śpiew. To wspólnota i jedność prawie 100 000 młodych serc. Lednica to wyjątkowe Spotkanie pod Bramą III Tysiąclecia, którego powinien doświadczyć każdy. Tu po prostu trzeba być!

Naszym patronem jest Święty Jan Paweł II, który dzieło pobłogosławił i zainspirował do organizacji Spotkań Młodych LEDNICA 2000 śp. o. Jana W. Górę OP. Ojciec Jan to dzieło ukochał. Poświęcił całe życie na jego rozwój oraz ewangelizację młodych. Jego słowa podkreślają jak ważnym jest, abyśmy wszyscy spotkali się na Polach Lednickich:

Czujcie się zaproszeni i do kalendarza wpiszcie koniecznie 4 czerwca 2016, jako dzień naszego Spotkania z Jezusem. Musimy wszyscy się spotkać. Musimy wybrać Jezusa. Musimy śpiewać i tańczyć. Jezus jest naszym życiem. Pragniemy, aby był wszystkim we wszystkich.

 

ZAPROSZENIE DUSZPASTERZY WSPÓLNOTY LEDNICA 2000

Drodzy Przyjaciele Lednicy!

Przed nami wyjątkowe Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Już dwudzieste, ale pierwsze bez ojca Jana Góry. Po jego przejściu do domu Ojca zostaliśmy duszpasterzami Lednicy. Czekamy na Was! Dla Lednicy, Polski i Świata to błogosławiony czas jubileuszy:

  • 1050-tej rocznicy Chrztu Polski przyjętego „W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego“,
  • 800-lecia Zakonu Dominikanów, dzięki któremu mówimy za św. Jackiem: „Poślij mnie!“,
  • 20-tego Spotkania Młodych wraz z ogłoszonym przez papieża Franciszka Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, które prowadzą nas do powiedzenia: „Amen“.

Pragniemy razem z Wami kontynuować dzieło ojca Jana. Słowami, w które układają się błogosławione jubileusze: „W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego – Poślij mnie – Amen”. Zabierz ze sobą innych – przyjaciół, chłopaka/dziewczynę, brata, siostrę… Nie może Ciebie zabraknąć!

Przyjedź odnowić Chrzest Święty, wziąć do ręki Pismo Święte, które chciał Tobie wręczyć ojciec Jan Góra.

Wybierz Chrystusa i zawołaj: Amen. Niech tak się stanie!

Do zobaczenia 4 czerwca na Polach Lednickich!

Wojciech Prus OP

Maciej Soszyński OP

Duszpasterze Wspólnoty LEDNICA 2000