Ogólnopolski konkurs dla młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”

Organizowany od 17 lat konkurs „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” daje młodzieży możliwość wypowiedzenia się na różne tematy związane z ochroną życia człowieka.

Nastolatki poruszają w nim wszystkie aktualne zagadnienia bioetyczne jak aborcja, antykoncepcja, in vitro czy eutanazja.

Organizatorzy obserwują, że z roku na rok wzrasta liczba konkursowych zgłoszeń koncentrujących się wokół starości, kresu życia i adopcji. Niektórzy wplatają w swoje prace wątki patriotyczne.

– Biorąc udział w naszym konkursie, młodzież ma okazję do zastanowienia się nad wartością życia człowieka i jego godnością oraz nad różnymi kwestiami bioetycznymi. Przy okazji nastolatki prezentują swoje różnorodne talenty m.in. pisarskie, malarskie, reżyserskie, aktorskie.

Prawie 25 tysięcy prac nadesłano do tej pory na młodzieżowy konkurs pro-life. Wśród nich obraz dwojga nastolatków, który ocalił prawdziwe dziecko. Czym tym razem zaskoczą nas młodzi obrońcy życia?

Organizatorzy XVII edycji Konkursu im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” czekają na prace do 25 marca 2021 r.

Konkurs objęty jest patronatem medialnym „Miłujcie się!”.

Więcej informacji TUTAJ